Get the Flash Player to see this rotator.

O firmie

Szanowni Państwo/ Drodzy Klienci


Polska Korporacja Flotowa jest firmą która powstała w celu skonsolidowania wszystkich potrzeb klientów związanych z zakupem, serwisowaniem oraz wynajmem samochodów. Nasze długoletnie doświadczenie na rynku motoryzacyjnym zaowocowało stworzeniem pełnej oferty dla klientów posiadających lub chcących posiadać oraz skutecznie zarządzać flotą samochodową.. Obecna sytuacja rynkowa spowodowała, że firmy wolą płacić za możliwość używania samochodów nie kupując samych pojazdów na własność. Właśnie po to, aby stworzyć taką możliwość stworzyliśmy dla Państwa usługę wynajmu długoterminowego samochodów osobowych i ciężarowych. 


Wielokrotnie stwierdzamy, że nasze doświadczenie pozwala na rozwiązanie problemów związanych z różnymi potrzebami naszych klientów. Wynajem pojazdów w przeciwieństwie do leasingu i kupna za gotówkę cieszy się ostatnio niesłabnącym powodzeniem. Rozwiązanie takie skutkuje bardziej skutecznym i precyzyjnym zarządzaniem budżetem firmy jak również bardziej precyzyjnym wykorzystywaniem samych pojazdów poprzez skuteczną analizę bieżących potrzeb i ocenie ile tak naprawdę samochodów jest nam potrzebnych w danym momencie.


Każdy, kto musi, na co dzień zarządzać własną flotą pojazdów wie jak trudne jest określenie bieżących obciążeń finansowych, jakie pociąga za sobą posiadanie samochodów.


Dzięki znanym miesięcznym kosztom i brakiem ryzyka związanym z ryzykiem wartości rezydualnej, wynajem coraz bardziej rysuje się w świadomości przedsiębiorców jako jedyne skuteczne w płynnym opracowywaniu swoich planów biznesowych. 


Niedawno spotkaliśmy się z klientem, który chcąc obniżyć koszty związane z posiadają flotą podjął decyzję o wydłużeniu okresu eksploatacji. Niestety po niedługim czasie okazało się jak pomylił się w swojej decyzji. Zaledwie po pół rocznym, wydłużonym okresie eksploatacji zaczął ponosić duże koszty serwisowe jak również koszty związane z przestojami związanymi z czasem naprawy. Dodatkowo w związku ze spadkami wartości rezydualnych pojazdów okazało się, że zupełnie w sposób nieświadomy stał się graczem na rynku samochodów używanych. Gdybyśmy spotkali się wcześniej zapewne nie doszłoby do takiej sytuacji, a na pewno staralibyśmy się uchronić przed tym naszego klienta.


Na tym właśnie polega misja naszej firmy. Chcemy zająć się problemami związanymi z flotą pojazdów naszych klientów, doradzać im i w miarę naszych możliwości uchronić przed negatywnymi skutkami zmieniających się warunków rynkowych.


Zapraszam do współpracy


Z poważaniem

Prezes Zarządu